EEE-1AA221P Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 425 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEE1AA221P - Aluminium-Elektrolytkondensatoren, SMD, Becher, radial - SMD, 220 µF, 10 V, 2000 Stunden bei 85°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 6.2mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, MSL: -, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 220µF, Spannung (DC): 10V, Rippelstrom: 250mA, Produktpalette: S Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 8mm, Kondensatoranschlüsse: Lötanschlüsse, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE1AA221P | Виробник : PANASONIC |
на замовлення 845 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 6.2mm) SMD 0.25A 2000h 85°C T/R Automotive AEC-Q200 |
на замовлення 3000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: SMD electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; SMD; 220uF; 10VDC; Ø8x6.2mm; ±20%; 2000h Type of capacitor: electrolytic Mounting: SMD Capacitance: 220µF Operating voltage: 10V DC Body dimensions: Ø8x6.2mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...85°C Height: 6.2mm Diameter: 8mm Manufacturer series: S Operating current: 0.25A Conform to the norm: AEC-Q200 Service life: 2000h |
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V SMDTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm) Part Status: Not For New Designs Capacitance: 220 µF Voltage - Rated: 10 V Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 425 mA @ 10 kHz |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 220uF 10V |