EEE-1CA471AP
EEE-1CA471AP Panasonic Electronic Components
ABA0000C1142.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 714 mA @ 10 kHz
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 714 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEE1CA471AP EEE1CA471AP Виробник : PANASONIC EEE1AA101WAR.PDF Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 470uF; 16VDC; Ø10x10.2mm; ±20%; 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø10x10.2mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Height: 10.2mm
Diameter: 10mm
Operating current: 0.42A
Manufacturer series: VS(A)
Service life: 2000h
Conform to the norm: AEC-Q200
на замовлення 389 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
EEE-1CA471AP EEE-1CA471AP Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1142.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 978 шт:
Мінімальне замовлення: 7
EEE-1CA471AP EEE-1CA471AP Виробник : Panasonic ABA0000C1142.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 16V VS SMD