EEE-1CA471AP Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 714 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 714 mA @ 10 kHz.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE1CA471AP | Виробник : PANASONIC |
Category: SMD electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; SMD; 470uF; 16VDC; Ø10x10.2mm; ±20%; 2000h Type of capacitor: electrolytic Mounting: SMD Capacitance: 470µF Operating voltage: 16V DC Body dimensions: Ø10x10.2mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...85°C Height: 10.2mm Diameter: 10mm Operating current: 0.42A Manufacturer series: VS(A) Service life: 2000h Conform to the norm: AEC-Q200 |
на замовлення 389 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 470UF 20% 16V SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm) Part Status: Not For New Designs Capacitance: 470 µF Voltage - Rated: 16 V Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 714 mA @ 10 kHz |
на замовлення 978 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 16V VS SMD |