EEF-CX0G331R Panasonic Industry
Виробник: Panasonic Industry
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.075" (1.90mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.1 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEFCX0G331R - Polymer-Aluminium-Elektrolytkondensator, 330 µF, 4 V, 2917 [Metrisch 7343], 0.015 ohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: -, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.015ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 330µF, Spannung (DC): 4V, Rippelstrom: 5.1A, Produktpalette: SP-Cap CX Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: -, Kondensatoranschlüsse: L-förmige Anschlüsse, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEF-CX0G331R | Виробник : Panasonic |
Cap Aluminum Polymer 330uF 4VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.015 Ohm 5.1A 2000h 105°C T/R |
на замовлення 5500 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Organic Polymer Capacitors Conductive Polymer 330uF, 20%, 4VDC |
на замовлення 15826 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Description: PANASONIC - EEFCX0G331R - Polymer-Aluminium-Elektrolytkondensator, 330 µF, 4 V, 2917 [Metrisch 7343], 0.015 ohmtariffCode: 85322200 Produkthöhe: - Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343] rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: 20% Kondensatormontage: Oberflächenmontage usEccn: EAR99 Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 105°C Betriebstemperatur, min.: -55°C Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.015ohm Produktlänge: 7.3mm euEccn: NLR Kapazität: 330µF Spannung (DC): 4V Rippelstrom: 5.1A Produktpalette: SP-Cap CX Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Produktdurchmesser: - Kondensatoranschlüsse: L-förmige Anschlüsse Betriebstemperatur, max.: 105°C Produktbreite: 4.3mm SVHC: No SVHC (07-Nov-2024) |
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: 2917 (7343 Metric) Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Polymer Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: General Purpose ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) Height - Seated (Max): 0.075" (1.90mm) Capacitance: 330 µF Voltage - Rated: 4 V Ripple Current @ High Frequency: 5.1 A @ 100 kHz |
товару немає в наявності |
Category: SMD Polymer CapacitorsDescription: Capacitor: polymer; 330uF; 4VDC; 5100mA; SMD; SP-CAP; ±20%; 2000h Mounting: SMD Operating temperature: -55...105°C Capacitance: 330µF Body dimensions: 7.3x4.3x1.9mm Impedance: 15mΩ Operating voltage: 4V DC Tolerance: ±20% Operating current: 5.1A Service life: 2000h Type of capacitor: polymer Manufacturer series: SP-CAP |