EEHZA1J220XV PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: SMD Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 7.7mm; 22uF; 63VDC; 1.5A; SMD; ESR: 80mΩ; ZA
Type of capacitor: hybrid
Operating temperature: -55...105°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 63V DC
Mounting: SMD
Body dimensions: Ø6.3x7.7mm
Diameter: 6.3mm
Height: 7.7mm
Manufacturer series: ZA
Operating current: 1.5A
ESR value: 80mΩ
Service life: 10000h
Conform to the norm: AEC-Q200
Capacitors features: high temperature reflow; long life; vibration-proof
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEHZA1J220XV - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, 22 µF, ± 20%, 63 V, Becher, radial - SMD, 0.08 ohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 8mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 10000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.08ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 22µF, Spannung (DC): 63V, Produktpalette: ZA Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 6.3mm, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cap Aluminum Polymer Hybrid 22uF 63VDC 20%( 6.3 X 8mm) SMD 0.08 Ohm 1.5A 10000h 105°C T/R Automotive AEC-Q200 |
на замовлення 1028 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
EEH-ZA1J220XV | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 63V SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Hybrid Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm) Part Status: Active Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 63 V Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 100 Hz Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz |
на замовлення 520 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Organic Polymer Capacitors 63VDC 22uF 105degC VibeProof AEC-Q200 |
Description: PANASONIC - EEHZA1J220XV - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, 22 µF, ± 20%, 63 V, Becher, radial - SMD, 0.08 ohmtariffCode: 85322200 Produkthöhe: 8mm Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: ± 20% Qualifikation: AEC-Q200 isCanonical: N usEccn: EAR99 Lebensdauer bei Temperatur: 10000 Stunden bei 105°C Betriebstemperatur, min.: -55°C Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.08ohm Produktlänge: - euEccn: NLR Kapazität: 22µF Spannung (DC): 63V Produktpalette: ZA Series productTraceability: No Produktdurchmesser: 6.3mm Betriebstemperatur, max.: 105°C Produktbreite: - SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Description: CAP ALUM HYBRID 22UF 20% 63V SMDPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Hybrid Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm) Part Status: Active Capacitance: 22 µF Voltage - Rated: 63 V Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 100 Hz Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz |