EEU-EB1A471S Panasonic
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEUEB1A471S - Elektrolytkondensator, 470 µF, 10 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 5000 Stunden bei 105°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 11.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 5000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 470µF, Spannung (DC): 10V, Rippelstrom: 180mA, Produktpalette: EB Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 8mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 470uF; 10VDC; Ø8x11mm; ±20% Type of capacitor: electrolytic Operating temperature: -40...105°C Tolerance: ±20% Capacitance: 470µF Operating voltage: 10V DC Mounting: THT Body dimensions: Ø8x11mm Diameter: 8mm Height: 11mm Manufacturer series: EB Service life: 5000h Capacitors features: long life Kind of capacitor: low ESR Terminal pitch: 3.5mm |
на замовлення 263 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
EEU-EB1A471S | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL THPackaging: Bulk Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.138" (3.50mm) Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm) Capacitance: 470 µF Voltage - Rated: 10 V Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 234 mA @ 100 kHz |
на замовлення 1168 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Конденсатор електролітичний радіальний, С, мкФ = 470, Uном, В = 10, Точн, % = 20, Ir = 180 мА, Rm, мм = 3,5, Габ. розм, мм = 8 x 11,5, Тексп, °С = -40...+105, Термін експл., ч @ T,°C = 5000 @ 105,... Група товару: Конденсатори Корпус: 8x11.5mm Од. вим: шткількість в упаковці: 200 шт |