EEU-EB1J101BJ Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 234 mA @ 100 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEUEB1J101BJ - Elektrolytkondensator, 100 µF, 63 V, ± 20%, PC-Pin, 10000 Stunden bei 105°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 15mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 10000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 63V, Rippelstrom: 180mA, Produktpalette: EB Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 8mm, Kondensatoranschlüsse: PC-Pin, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEU-EB1J101BJ | Виробник : Panasonic |
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (8 X 15mm) Radial 5mm 0.18A 10000h 105°C |
на замовлення 680 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: THT electrolytic capacitors Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 63VDC; Ø8x15mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 100µF Operating voltage: 63V DC Body dimensions: Ø8x15mm Terminal pitch: 5mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...105°C Height: 15mm Diameter: 8mm Service life: 10000h Operating current: 0.18A |
на замовлення 670 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL THPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.138" (3.50mm) Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm) Part Status: Active Capacitance: 100 µF Voltage - Rated: 63 V Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 234 mA @ 100 kHz |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 63volts AEC-Q200 |