EEV-FK1J151V Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 150UF 20% 63V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max): 0.543" (13.80mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 800 mA @ 100 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEVFK1J151V - Aluminium-Elektrolytkondensatoren, SMD, Becher, radial - SMD, 150 µF, 63 V, 0.16 ohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 13.8, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, Polarität: Polarisiert, hazardous: false, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 5000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -55, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.16, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 150, Spannung (DC): 63, Rippelstrom: 800, Produktpalette: FK Series - Anti-Vibration, Produktdurchmesser: 12.5, Kondensatoranschlüsse: Lötanschlüsse, Betriebstemperatur, max.: 105, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEV-FK1J151V | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63VDC 150uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200 |
на замовлення 1671 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
товару немає в наявності |
Description: CAP ALUM 150UF 20% 63V SMDTolerance: ±20% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm) Height - Seated (Max): 0.543" (13.80mm) Capacitance: 150 µF Voltage - Rated: 63 V Impedance: 160 mOhms Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 800 mA @ 100 kHz |