EEV-FK1H331V Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max): 0.543" (13.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 562.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 750 mA @ 100 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEVFK1H331V - Aluminium-Elektrolytkondensatoren, SMD, Becher, radial - SMD, 330 µF, 50 V, 0.12 ohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 13.8mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 5000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.12ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 330µF, Spannung (DC): 50V, Rippelstrom: 900mA, Produktpalette: FK Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 12.5mm, Kondensatoranschlüsse: Lötanschlüsse, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEVFK1H331V | Виробник : PANASONIC |
на замовлення 500 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V SMDTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm) Height - Seated (Max): 0.543" (13.80mm) Part Status: Active Capacitance: 330 µF Voltage - Rated: 50 V Impedance: 120 mOhms Ripple Current @ Low Frequency: 562.5 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 750 mA @ 100 kHz |