ENC28J60/SS
ENC28J60/SS Microchip Technology
39662e.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC ETHERNET CTRL 8K W/SPI 28SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Function: Controller
Interface: SPI
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 3.1V ~ 3.6V
Current - Supply: 160mA
Protocol: Ethernet
Standards: 10 Base-T PHY
Supplier Device Package: 28-SSOP
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1093 шт:
Написати відгук
Description: MICROCHIP - ENC28J60/SS - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, SSOP, 28 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bausteintyp: Ethernet-Controller, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SSOP, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: 0°C, Versorgungsspannung, min.: 3.1V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 28Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Versorgungsspannung, max.: 3.6V, Betriebstemperatur, max.: 70°C, Unterstützte Standards: IEEE 802.3, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Мінімальне замовлення: 2
ENC28J60/SS ENC28J60/SS Виробник : MICROCHIP 1700966.pdf Description: MICROCHIP - ENC28J60/SS - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, SSOP, 28 Pin(s)
tariffCode: 85411000
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SSOP
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: 0°C
Versorgungsspannung, min.: 3.1V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 28Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Versorgungsspannung, max.: 3.6V
Betriebstemperatur, max.: 70°C
Unterstützte Standards: IEEE 802.3
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 115 шт:
Мінімальне замовлення: 3
ENC28J60/SS ENC28J60/SS Виробник : Microchip Technology 39662e.pdf Ethernet CTLR Single Chip 10Mbps 3.3V 28-Pin SSOP Tube
на замовлення 144 шт:
Мінімальне замовлення: 39
на замовлення 752 шт:
Мінімальне замовлення: 47
ENC28J60SS Виробник : MICROCHIP
товару немає в наявності