ETQ-P5M220YFC Panasonic Industry
Виробник: Panasonic Industry
Description: FIXED IND 22UH 6.2A 50 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR): 50mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8.8A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 6.2 A
Написати відгук
Description: PANASONIC - ETQP5M220YFC - Leistungsinduktivität (SMD), 22 µH, 6.2 A, Geschirmt, 9.2 A, Produktreihe PCC-M1054M, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 5.4mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 22µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: -, DC-Widerstand, max.: 0.05ohm, Bauform - Leistungsinduktivität: 10.7mm x 10mm x 5.4mm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, RMS-Strom Irms: 0, Sättigungsstrom (Isat): 0, Produktlänge: 10mm, euEccn: NLR, Produktpalette: 0, productTraceability: No, Produktbreite: 10.7mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ETQ-P5M220YFC | Виробник : Panasonic |
Power Choke Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Metal 6.2A 0.05Ohm DCR Automotive T/R |
на замовлення 7000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: InductorsDescription: Inductor: wire; SMD; 22uH; 8.8A; R: 45mΩ; ±20%; ETQP5M; 10.7x10x5.4mm Type of inductor: wire Mounting: SMD Inductance: 22µH Operating current: 8.8A Resistance: 45mΩ Tolerance: ±20% Manufacturer series: ETQP5M Body dimensions: 10.7x10x5.4mm Conform to the norm: AEC-Q200 Operating temperature: -40...150°C |
на замовлення 183 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Power Inductors - SMD 22 UH 20% |
Description: FIXED IND 22UH 6.2A 50 MOHM SMDTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 2-SMD, J-Lead Size / Dimension: 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Shielded Type: Drum Core, Wirewound Operating Temperature: -40°C ~ 150°C DC Resistance (DCR): 50mOhm Max Ratings: AEC-Q200 Current - Saturation (Isat): 8.8A Material - Core: Metal Composite Inductance Frequency - Test: 100 kHz Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm) Part Status: Active Inductance: 22 µH Current Rating (Amps): 6.2 A |