FSV20100V
FSV20100V onsemi
fsv20100v-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO2773
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-277-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 660 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 100 V
на замовлення 120000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - FSV20100V - Schottky-Gleichrichterdiode, 100 V, 20 A, Einfach, TO-277, 3 Pin(s), 660 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: TO-277, Durchlassstoßstrom: 270A, rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: AEC-Q101, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 660mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 20A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 100V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
FSV20100V FSV20100V Виробник : ON Semiconductor fsv20100v-d.pdf Diode Schottky 100V 20A 3-Pin(2+Tab) TO-277 T/R
Кількість Ціна
FSV20100V FSV20100V Виробник : ONSEMI 2552638.pdf Description: ONSEMI - FSV20100V - Schottky-Gleichrichterdiode, 100 V, 20 A, Einfach, TO-277, 3 Pin(s), 660 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-277
Durchlassstoßstrom: 270A
rohsCompliant: Y-EX
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: N
Durchlassspannung, max.: 660mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 20A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Periodische Spitzensperrspannung: 100V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 100
FSV20100V FSV20100V Виробник : onsemi fsv20100v-d.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20 Amp 100V Schottky Rectifier
Мінімальне замовлення: 4
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: TO-277
Durchlassstoßstrom: 270A
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: AEC-Q101
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 660mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 8
Мінімальне замовлення: 102
FSV20100V FSV20100V Виробник : onsemi fsv20100v-d.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO2773
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 206
FSV20100V
Додати до обраних Обраний товар
товару немає в наявності
товару немає в наявності
FSV20100V Виробник : On Semiconductor fsv20100v-d.pdf DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO2773 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
FSV20100V Виробник : ONSEMI fsv20100v-d.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; TO277; SMD; 100V; 20A; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Case: TO277
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 20A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.66V
Max. forward impulse current: 270A