Технічний опис G2R14AC24 Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VAC, Must Operate Voltage: 19.2 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 3040VA, 1000W.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G2R14AC24 | Виробник : Omron |
Power Relay 24VAC 8A SPDT(29x13x25.5)mm THT |
на замовлення 269 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G2R-14-AC24 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT Sealed 24VAC |
на замовлення 394 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
G2R-14AC24 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24VPackaging: Tray Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VAC Operating Temperature: -40°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE Relay Type: General Purpose Coil Current: 37.5 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Fully Contact Material: Silver Alloy Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 8 A Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max Must Release Voltage: 7.2 VAC Must Operate Voltage: 19.2 VAC Operate Time: 15 ms Release Time: 10 ms Load - Max Switching: 3040VA, 1000W |
G2R-14-AC24 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G2R-14-AC24 - RELAY, SPDT, 250VAC, 30VDC, 10AtariffCode: 85340011 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: Solder hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Non Latching Kontaktmaterial: Silver Alloy Kontaktstrom: 10A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 260ohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30VDC Relaismontage: Through Hole Produktpalette: G2R Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Spulenspannung: 24VAC Kontaktkonfiguration: SPDT Kontaktspannung V AC: 250VAC directShipCharge: 25 |
G2R14AC24 | Виробник : Omron |
товару немає в наявності |
G2R14AC24 | Виробник : Omron |