G3F75MT12J-TR
G3F75MT12J-TR GeneSiC Semiconductor
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: 1200V 75M TO-263-7 G3F SIC MOSFE
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 31A (Tc)
Power Dissipation (Max): 140W (Tc)
Supplier Device Package: TO-263-7
Grade: Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V
Vgs (Max): +22V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 48 nC @ 18 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 988 pF @ 800 V
Qualification: AEC-Q101
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 12A, 18V
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 9mA
Написати відгук
Description: 1200V 75M TO-263-7 G3F SIC MOSFE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiC (Silicon Carbide Junction Transistor), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 31A (Tc), Power Dissipation (Max): 140W (Tc), Supplier Device Package: TO-263-7, Grade: Automotive, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V, Vgs (Max): +22V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 48 nC @ 18 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 988 pF @ 800 V, Qualification: AEC-Q101, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 100mOhm @ 12A, 18V, Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 9mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G3F75MT12J-TR G3F75MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor SiC MOSFETs 1200V 75mohm TO-263-7 G3F SiC MOSFET
на замовлення 572 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
G3F75MT12J-TR G3F75MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor Description: 1200V 75M TO-263-7 G3F SIC MOSFE
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Grade: Automotive
Vgs (Max): +22V, -10V
Qualification: AEC-Q101
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 9mA