G3R350MT12J-TR
G3R350MT12J-TR GeneSiC Semiconductor
G3R350MT12J.pdf
Виробник: GeneSiC Semiconductor
Description: 1200V 350M TO-263-7 G3R SIC MOSF
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 395mOhm @ 4A, 18V
Power Dissipation (Max): 64W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 2mA
Supplier Device Package: TO-263-7
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, 18V
Vgs (Max): +22V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 331 pF @ 800 V
на замовлення 583 шт:
Написати відгук
Description: 1200V 350M TO-263-7 G3R SIC MOSF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 395mOhm @ 4A, 18V, Power Dissipation (Max): 64W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 2mA, Supplier Device Package: TO-263-7, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, 18V, Vgs (Max): +22V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 10 nC @ 15 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 331 pF @ 800 V.
Інші пропозиції G3R350MT12J-TR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G3R350MT12J-TR G3R350MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor G3R350MT12J.pdf Description: 1200V 350M TO-263-7 G3R SIC MOSF
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 2mA
Vgs (Max): +22V, -10V
товару немає в наявності
G3R350MT12J-TR G3R350MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor G3R350MT12J.pdf SiC MOSFETs 1200V 350mohm TO-263-7 G3R SiC MOSFET