G3R75MT12J-TR
G3R75MT12J-TR Navitas Semiconductor, Inc.
G3R75MT12J.pdf
Виробник: Navitas Semiconductor, Inc.
Description: 1200V 75M TO-263-7 G3R SIC MOSFE
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 38A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 20A, 18V
Power Dissipation (Max): 196W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 10mA
Supplier Device Package: TO-263-7
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, 18V
Vgs (Max): +22V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 47 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1545 pF @ 800 V
на замовлення 4800 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1200V 75M TO-263-7 G3R SIC MOSFE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 38A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 85mOhm @ 20A, 18V, Power Dissipation (Max): 196W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 10mA, Supplier Device Package: TO-263-7, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, 18V, Vgs (Max): +22V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 47 nC @ 15 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1545 pF @ 800 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G3R75MT12J-TR G3R75MT12J-TR Виробник : Navitas Semiconductor, Inc. G3R75MT12J.pdf Description: 1200V 75M TO-263-7 G3R SIC MOSFE
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): +22V, -10V
Кількість Ціна
G3R75MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor G3R75MT12J.pdf G3R75MT12J-TR
на замовлення 800 шт:
G3R75MT12J-TR G3R75MT12J-TR Виробник : GeneSiC Semiconductor G3R75MT12J.pdf SiC MOSFETs 1200V 75mohm TO-263-7 G3R SiC MOSFET