G5RL-1A-LN-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Load - Max Switching: 3000VA, 288W
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 250VAC, 24VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 3000VA, 288W.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G5RL1ALNDC12 | Виробник : Omron |
Power Relay 12VDC 12A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT |
на замовлення 93 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 111 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G5RL-1A-LN-DC12 | Виробник : Omron Electronics |
General Purpose Relays LowNoise/Profile 12A SPST-NO 12VDC |