Технічний опис G6CK-2117P-US-DC24 Omron
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6CK-2117P-US-DC24 - Leistungsrelais, SPST-NO, SPST-NC, 24 VDC, 8 A, G6C Series, Durchsteckmontage, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Bistabile Doppelspule, Kontaktmaterial: Silberlegierung, cadmiumfrei, Kontaktstrom: 8A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.056kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6C Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, SPST-NC, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Power Relay 24VDC 8A SPST-NO/SPST-NC(20mm 15mm 10mm) THT |
на замовлення 20 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G6CK-2117P-US-DC24 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
на замовлення 764 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G6CK-2117P-US DC24 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE Relay Type: General Purpose Coil Current: 11.7 mA Coil Type: Latching, Dual Coil Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B) Contact Rating (Current): 8 A Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Load - Max Switching: 3040VA, 1000W |
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24VPackaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 11.7 mA Coil Type: Latching, Dual Coil Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B) Contact Rating (Current): 8 A Switching Voltage: 380VAC, 125VDC - Max Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE Load - Max Switching: 3040VA, 1000W |