G6K-2F-RF-S DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY RF DPDT 1A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Coil Current: 4.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 3 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; G6K, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: G6K, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Relay variant: subminiature, Mounting: SMD, Operate time: 3ms, Body dimensions: 10x6.5x5.2mm, Release time: 3ms, Contact resistance: 100mΩ, Terminal pitch: 3.2mm, Operating temperature: -40...70°C, Coil power consumption: 100mW, Coil current: 4.6mA, Coil resistance: 5.22kΩ.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G6K-2F-RF-S DC24 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6K-2F-RF-S DC24 - Signalrelais, Hochfrequenz, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Oberflächenmontage, Monostabil tariffCode: 85364110 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: - isCanonical: Y Kontaktstrom: 1A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 5.22kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Oberflächenmontage Produktpalette: G6K Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
на замовлення 63 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G6K-2F-RF-S-DC24 | Виробник : Omron Electronics |
High Frequency / RF Relays 1GHz SpSavGrd NoLtch DPDT 24VDC 100mW |
на замовлення 62 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
G6K2FRFSDC24 | Виробник : Omron |
Signal Relay 24VDC 1A DPDT(10.7x8.6x5.4)mm SMD |
G6K-2F-RF-S-DC24 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2F-RF-S-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Oberflächenmontage, MonostabiltariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: - isCanonical: Y Kontaktstrom: 1A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 5.22kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Oberflächenmontage Produktpalette: G6K Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |