G6K-2F-RF-S DC24
G6K-2F-RF-S DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-g6k_2f_rf.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY RF DPDT 1A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Coil Current: 4.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 60VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Part Status: Active
на замовлення 377 шт:
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; G6K, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 1A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: G6K, Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC, Relay variant: subminiature, Mounting: SMD, Operate time: 3ms, Body dimensions: 10x6.5x5.2mm, Release time: 3ms, Contact resistance: 100mΩ, Terminal pitch: 3.2mm, Operating temperature: -40...70°C, Coil power consumption: 100mW, Coil current: 4.6mA, Coil resistance: 5.22kΩ.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6K-2F-RF-S  DC24 G6K-2F-RF-S DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6K-2F-RF-S DC24 - Signalrelais, Hochfrequenz, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: -
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 5.22kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: G6K Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 63 шт:
Кількість Ціна
G6K-2F-RF-S-DC24 G6K-2F-RF-S-DC24 Виробник : Omron Electronics K242-E1.pdf High Frequency / RF Relays 1GHz SpSavGrd NoLtch DPDT 24VDC 100mW
на замовлення 62 шт:
G6K2FRFSDC24 G6K2FRFSDC24 Виробник : Omron en-g6k_2f_rf.pdf Signal Relay 24VDC 1A DPDT(10.7x8.6x5.4)mm SMD
на замовлення 262 шт:
Мінімальне замовлення: 8
на замовлення 262 шт:
Мінімальне замовлення: 7
на замовлення 360 шт:
Мінімальне замовлення: 7
G6K-2F-RF-S-DC24 G6K-2F-RF-S-DC24 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK 3979716.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6K-2F-RF-S-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 1 A, G6K Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: -
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 5.22kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6K Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 236 шт:
Мінімальне замовлення: 4
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 1A; G6K
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 1A
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: G6K
Switched voltage: max. 60V DC; max. 125V AC
Relay variant: subminiature
Mounting: SMD
Operate time: 3ms
Body dimensions: 10x6.5x5.2mm
Release time: 3ms
Contact resistance: 100mΩ
Terminal pitch: 3.2mm
Operating temperature: -40...70°C
Coil power consumption: 100mW
Coil current: 4.6mA
Coil resistance: 5.22kΩ