Технічний опис G6S2DC24 Omron
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2 DC24 - Signalrelais, kompakt, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 2A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6S Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 125V, SVHC: No SVHC (05-Nov-2025).
Category: Miniature Electromagnetic Relays Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S Type of relay: electromagnetic Contacts configuration: DPDT Rated coil voltage: 24V DC Contact current max.: 2A Manufacturer series: G6S Relay variant: monostable Mounting: PCB Coil resistance: 2.88kΩ Operate time: 4ms Release time: 4ms Coil power consumption: 200mW Coil current: 8.3mA Operating temperature: -40...85°C Leads: for PCB Current rating: 2A Number of pins: 8 Contact material: silver |
на замовлення 1116 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
G6S-2 DC24 | Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2 DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S, Durchsteckmontage, MonostabiltariffCode: 85364110 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Gold Kontaktstrom: 2A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 2.88kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6S productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
на замовлення 60 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
G6S-2-DC24 | Виробник : Omron Electronics |
Low Signal Relays - PCB ThruHole NonLatch 2A DPDT 24VDC 140mW |
G6S-2 DC24 | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24VPackaging: Tube Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CSA, UR Relay Type: Telecom Coil Current: 8.3 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 2 A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 18 VDC Operate Time: 4 ms Release Time: 4 ms Part Status: Active Load - Max Switching: 500VA, 440W |
G6S2DC24 | Виробник : Omron |
Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm THT |
G6S-2-DC24 | Виробник : OMRON / PARTNER STOCK |
Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6S-2-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, Monostabil tariffCode: 85364900 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: PC-Pin hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung isCanonical: Y Kontaktstrom: 2A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 2.88kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: 30V Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: G6S Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: - SVHC: To Be Advised |
G6S2DC24 | Виробник : Omron |
Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (14.8mm 7.3mm 9.2mm)) THT |
G6S2DC24 | Виробник : Omron |
G6S-2-DC24 Код товару: 192235
Додати до обраних
Обраний товар
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 1 |
товару немає в наявності
G6S2DC24 | Виробник : Omron |
товару немає в наявності |
G6S2DC24 | Виробник : Omron |