G6S2DC24
G6S2DC24 Omron
k093-e1.pdf
Виробник: Omron
Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (14.8mm 7.3mm 9.2mm)) THT
на замовлення 1116 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 48
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис G6S2DC24 Omron
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2 DC24 - Signalrelais, kompakt, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: PC-Pin, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 2A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 2.88kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: G6S Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 125V, SVHC: No SVHC (05-Nov-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G6S-2-DC24 G6S-2-DC24 Виробник : OMRON Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; G6S
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 2A
Manufacturer series: G6S
Relay variant: monostable
Mounting: PCB
Coil resistance: 2.88kΩ
Operate time: 4ms
Release time: 4ms
Coil power consumption: 200mW
Coil current: 8.3mA
Operating temperature: -40...85°C
Leads: for PCB
Current rating: 2A
Number of pins: 8
Contact material: silver
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 24
G6S-2   DC24 G6S-2 DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 2871785.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2 DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: G6S
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 3
G6S-2-DC24 G6S-2-DC24 Виробник : Omron Electronics K093-E1.pdf Low Signal Relays - PCB ThruHole NonLatch 2A DPDT 24VDC 140mW
G6S-2 DC24 G6S-2 DC24 Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 4154734.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - G6S-2 DC24 - Signalrelais, kompakt, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Gold-Legierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 125V
SVHC: No SVHC (05-Nov-2025)
Мінімальне замовлення: 3
G6S-2 DC24 G6S-2 DC24 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-g6s.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 500VA, 440W
G6S2DC24 G6S2DC24 Виробник : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT(14.8x7.3x9.2)mm THT
Мінімальне замовлення: 37
G6S-2-DC24 G6S-2-DC24 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK Description: OMRON / PARTNER STOCK - G6S-2-DC24 - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, G6S Series, Durchsteckmontage, Monostabil
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
Spulenwiderstand: 2.88kohm
Kontaktspannung V DC: 30V
Produktpalette: G6S Series
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 30
G6S2DC24 G6S2DC24 Виробник : Omron k093-e1.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (14.8mm 7.3mm 9.2mm)) THT
Мінімальне замовлення: 35
Мінімальне замовлення: 27
товару немає в наявності