HCH335J47RJ
HCH335J47RJ TE CONNECTIVITY
3195275.pdf
Виробник: TE CONNECTIVITY
Description: TE CONNECTIVITY - HCH335J47RJ - RES, 47R, 500W, WIRE LEADED, WIREWOUND
tariffCode: 0
Produkthöhe: 31mm
Qualifikation: -
Nennleistung: 500W
Widerstandstyp: High Power
isCanonical: Y
Widerstand: 47ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -
Widerstandstoleranz: ± 5%
Widerstandsanschlüsse: Wire Leaded
Temperaturkoeffizient: ± 200ppm/°C
Produktlänge: 335mm
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 1.1kV
Betriebstemperatur, max.: 375°C
Produktbreite: 60mm
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 8 шт:
Написати відгук
Description: TE CONNECTIVITY - HCH335J47RJ - RES, 47R, 500W, WIRE LEADED, WIREWOUND, tariffCode: 0, Produkthöhe: 31mm, rohsCompliant: YES, Widerstandstechnologie: Wirewound, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Widerstandsmontage: Chassis Mount, Qualifikation: -, Nennleistung: 500W, Widerstandstyp: High Power, isCanonical: Y, Widerstand: 47ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -, Widerstandstoleranz: ± 5%, Widerstandsanschlüsse: Wire Leaded, Temperaturkoeffizient: ± 200ppm/°C, Produktlänge: 335mm, euEccn: NLR, Produktpalette: HCH Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 1.1kV, Betriebstemperatur, max.: 375°C, Produktbreite: 60mm, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HCH335J47RJ HCH335J47RJ Виробник : TE Connectivity / Holsworthy ENG_CD_2176466_A-2079887.pdf Wirewound Resistors - Chassis Mount HCH335 500W 47R 5% LEAD
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
HCH335J47RJ HCH335J47RJ Виробник : TE Connectivity Passive Product product-2176466-4.datasheet.pdf Description: 500W 47R 5% LEAD
Power (Watts): 500W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Rectangular Case
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 13.189" L x 2.362" W (335.00mm x 60.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: 375°C
Mounting Feature: Flanges
Coating, Housing Type: Aluminum
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 47 Ohms