JMSW-12XL TE Connectivity
Виробник: TE Connectivity
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; THT
Contacts configuration: DPDT
Leads: for PCB
Contact material: AgPd
Mounting: THT
Type of relay: electromagnetic
Release time: 2ms
Operate time: 4ms
Coil current: 14.1mA
Coil power consumption: 169mW
Contact current max.: 1A
Current rating: 1A
Rated coil voltage: 12V DC
Coil resistance: 850Ω
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V, Features: Diode, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 14.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Hermetically, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 0.64 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 2 ms, Grade: Military, Qualification: MIL-R-39016/11, Load - Max Switching: 115VA, 28W.
Інші пропозиції JMSW-12XL
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
JMSW-12XL JMSW-12XL Виробник : TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=JMSW-12XL&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&PartCntxt=1617131-1&DocFormat=pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Features: Diode
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Hermetically
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 0.64 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 2 ms
Grade: Military
Qualification: MIL-R-39016/11
Load - Max Switching: 115VA, 28W
товару немає в наявності
JMSW-12XL JMSW-12XL Виробник : TE Connectivity / P&B ENG_DS_JMSW-12XL_1.pdf Industrial Relays 12V Mirco Mini Relay 2 Form C DPDT 2 C/O