LF50CDT-TR
LF50CDT-TR STMicroelectronics
verylowdropvoltageregulatorwithinhibitfunction.pdf
Виробник: STMicroelectronics
LDO Regulator Pos 5V 0.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
на замовлення 170000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 5V 500MA DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 mA, Voltage - Input (Max): 16V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DPAK, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Part Status: Active, PSRR: 76dB ~ 60dB (120Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 12 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LF50CDT-TR LF50CDT-TR Виробник : STMicroelectronics verylowdropvoltageregulatorwithinhibitfunction.pdf LDO Regulator Pos 5V 0.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Кількість Ціна
LF50CDT-TR LF50CDT-TR Виробник : STMicroelectronics en.CD00000546.pdf Description: IC REG LINEAR 5V 500MA DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 mA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DPAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Part Status: Active
PSRR: 76dB ~ 60dB (120Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 12 mA
LF50CDT-TR LF50CDT-TR Виробник : STMicroelectronics lfxx.pdf Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 5V; 0.5A; DPAK; SMD; LFXX
Type of integrated circuit: voltage regulator
Input voltage: 2.5...16V
Output voltage: 5V
Output current: 0.5A
Case: DPAK
Mounting: SMD
Number of channels: 1
Operating temperature: -40...125°C
Kind of package: reel; tape
Voltage drop: 0.4V
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: LFXX
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Мінімальне замовлення: 7
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 mA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 12 mA
Мінімальне замовлення: 5
LF50CDT-TR LF50CDT-TR Виробник : STMicroelectronics en.CD00000546.pdf LDO Voltage Regulators 5.0V 0.5A Positive
Мінімальне замовлення: 5
LF50CDT-TR Виробник : ST en.CD00000546.pdf Positive Voltage Regulator, VLDO, 5.0V, 0.5A, 2%, 0.4V dropout, -40?125°C Odpowiednik: LF50CDT-TR; LF50CDT-TR; LF50CDT ST50Cdt
кількість в упаковці: 50 шт
Мінімальне замовлення: 50