MMBZ6V8ALT1G ON Semiconductor
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT-23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 4.5V, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Unidirectional Channels: 2, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6.46V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 9.6V, Power - Peak Pulse: 24W, Power Line Protection: No, Part Status: Active, Tolerance: ±5%, Configuration: 1 Pair Common Anode, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 4.5 V.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||||
MMBZ6V8ALT1G | Виробник : ONSEMI |
Description: ONSEMI - MMBZ6V8ALT1G - Zener-Diode, TVS, 24 W, SOT-23, 3 Pin(s), OberflächenmontagetariffCode: 85363010 Bauform - Diode: SOT-23 rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q101 usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 24W Anzahl der Pins: 3Pin(s) Produktpalette: MMBZ6 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: - Zener-Spannung, nom.: - |
на замовлення 17990 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
ESD Suppressor Zener Uni-Dir/Bi-Dir 4.5V 3-Pin SOT-23 T/R |
на замовлення 48000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
MMBZ6V8ALT1G | Виробник : ONS/FAI |
Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
на замовлення 45 шт: термін постачання 5 дні (днів) |
Category: Protection diodes - arraysDescription: Diode: TVS array; 6.8V; 2.5A; 24W; double,common anode; SOT23; Ch: 2 Type of diode: TVS array Peak pulse power dissipation: 24W Breakdown voltage: 6.8V Semiconductor structure: common anode; double Case: SOT23 Mounting: SMD Kind of package: reel; tape Leakage current: 0.5µA Number of channels: 2 Max. forward impulse current: 2.5A Tolerance: ±5% Max. off-state voltage: 4.5V Version: ESD |
Description: DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT-23-3Tolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 Mounting Type: Surface Mount Type: Zener Configuration: 1 Pair Common Anode Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ) Applications: General Purpose Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A Voltage - Reverse Standoff (Typ): 4.5V Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236) Unidirectional Channels: 2 Bidirectional Channels: 1 Voltage - Breakdown (Min): 6.46V Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 9.6V Power - Peak Pulse: 24W Power Line Protection: No Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 4.5 V |
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 6.8V 225mW Dual Common Anode |