P40C43D12C1-120 TE Connectivity
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_P30P40&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity
Electromechanical Relay 120VDC 2.11KOhm 40A DPST-NO-DM/SPST-NC-DB/SPDT(96.52x82.55x100.97)mm Flange Contactor Relay
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY CONTACTOR 3PST 40A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 3PST-2NO/1NC (DB/DM) (2 Form X, 1 Form Y), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 90 VDC.
Інші пропозиції P40C43D12C1-120
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P40C43D12C1-120 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_P30P40&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY CONTACTOR 3PST 40A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 3PST-2NO/1NC (DB/DM) (2 Form X, 1 Form Y)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 90 VDC
товару немає в наявності
P40C43D12C1-120 P40C43D12C1-120 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_P30P40_0505-564866.pdf Contactors - Electromechanical 120VDC 40A MAG DPST CONTACTOR