P40P48D12P1-12 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_P30P40&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY CONTACTOR 4PST 40A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (DB/DM) (2 Form X, 2 Form Y)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Part Status: Active
Написати відгук
Description: RELAY CONTACTOR 4PST 40A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 4PST-2NO/2NC (DB/DM) (2 Form X, 2 Form Y), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Part Status: Active.
Інші пропозиції P40P48D12P1-12
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
P40P48D12P1-12 P40P48D12P1-12 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_P30P40_0505-718764.pdf Contactors - Electromechanical 40A DPST 12VDC CONTACTOR