PRASB2-16F-BBR00
PRASB2-16F-BBR00 TE Connectivity / AMP
ENG_CD_1571078_K-652367.pdf
Виробник: TE Connectivity / AMP
Rocker Switches SPST 16A ONOFF BK QC ROCKER SWITCH
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH ROCKER SPST 16A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Illumination Type, Color: Neon, Red, Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC, Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated, Approval Agency: ENEC, UL, VDE, Ingress Protection: Dust Proof, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 19.20mm x 13.00mm, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRASB2-16F-BBR00 PRASB2-16F-BBR00 Виробник : TE Connectivity ALCOSWITCH Switches PRA%2CPRB%2CPRD%20Series.pdf Description: SWITCH ROCKER SPST 16A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Illumination Type, Color: Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC
Actuator Type: Concave (Curved) - Illuminated
Approval Agency: ENEC, UL, VDE
Ingress Protection: Dust Proof
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 19.20mm x 13.00mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
товару немає в наявності
PRASB2-16F-BBR00 Виробник : TE Connectivity 1571078-4.pdf Category: Rocker Switches
Description: ROCKER; SPST; Pos: 2; ON-OFF; 16A/250VAC; 6A/28VDC; black; neon lamp
Body colour: red
Key button colour: black
Leads: connectors
Illumination: neon lamp
Switching method: ON-OFF
Shape: rectangular
Backlight colour: red
Type of switch: ROCKER
Contacts configuration: SPST
Leads dimensions: 4.75x0.8mm
Mounting hole diameter: 13x19.2mm
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 6A / 28V DC