PRD-11DG0-48
PRD-11DG0-48 TE Connectivity / P&B
ENG_DS_1308242_PRD_1120-1130446.pdf
Виробник: TE Connectivity / P&B
General Purpose Relays PRD-11DG0-48=PRD
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 50A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 80°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 50 A, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Approval Agency: CSA, UL, Coil Current: 41.7 mA, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Coil Insulation: Class B.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-11DG0-48 PRD-11DG0-48 Виробник : TE Connectivity eng_ds_1308242_prd_1120.pdf Power Relay 48VDC 30A DPDT(85.73mm 63.8mm 63.5mm)
на замовлення 18 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 3 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 120 шт:
товару немає в наявності
PRD-11DG0-48 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_PRD&DocType=Data%20Sheet&DocLang=English&DocFormat=pdf&PartCntxt=9-1393127-4 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 50A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 50 A
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Approval Agency: CSA, UL
Coil Current: 41.7 mA
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom