PRD-11DH0-12
PRD-11DH0-12 TE Connectivity
eng_ds_1308242_prd_1120.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 12VDC 20A DPDT(85.73x63.8x63.5)mm Screw Mount
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRD-11DH0-12 - RELAY, DPDT, 125VDC, 20A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Screw, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Non Latching, Kontaktmaterial: Silver, Kontaktstrom: 20A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 71ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 125VDC, Relaismontage: Panel Mount, Produktpalette: PRD Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: -, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (25-Jun-2020).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-11DH0-12 PRD-11DH0-12 Виробник : TE Connectivity / P&B ENG_DS_1308242_PRD_1120-116991.pdf General Purpose Relays DPDT HVY DUTY 12VDC
на замовлення 48 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PRD-11DH0-12 PRD-11DH0-12 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-4-1393127-7.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 169 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Approval Agency: CSA, UL
на замовлення 66 шт:
PRD-11DH0-12 PRD-11DH0-12 Виробник : TE Connectivity eng_ds_1308242_prd_1120.pdf Power Relay 12VDC 20A DPDT(85.73x63.8x63.5)mm Screw Mount
на замовлення 181 шт:
Мінімальне замовлення: 2
PRD-11DH0-12 PRD-11DH0-12 Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY 1993351.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRD-11DH0-12 - RELAY, DPDT, 125VDC, 20A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Screw
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver
Kontaktstrom: 20A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 71ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 125VDC
Relaismontage: Panel Mount
Produktpalette: PRD Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (25-Jun-2020)
на замовлення 5 шт: