PRD-11DH0-48
PRD-11DH0-48 TE Connectivity / P&B
ENG_DS_1308242_PRD_1120-116991.pdf
Виробник: TE Connectivity / P&B
General Purpose Relays DPDT 20A 48VDC GEN PURPOSE RELAY
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 80°C, Termination Style: Screw Terminal, Approval Agency: CSA, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 41.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-11DH0-48 PRD-11DH0-48 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-5-1393127-0.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Approval Agency: CSA, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 41.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
на замовлення 28 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
PRD-11DH0-48 Виробник : TE Connectivity product-5-1393127-0.datasheet.pdf Power Relay 48VDC 20A DPDT(85.73x63.8x63.5)mm Screw Mount