PRD-11DH1-12
PRD-11DH1-12 TE Connectivity
eng_ds_1308242_prd_1120.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 12VDC 20A DPDT(85.73mm 63.8mm 63.5mm) Screw Mount
на замовлення 126 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 80°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 169 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 40 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B.
Інші пропозиції PRD-11DH1-12
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-11DH1-12 PRD-11DH1-12 Виробник : TE Connectivity eng_ds_1308242_prd_1120.pdf Power Relay 12VDC 20A DPDT(85.73mm 63.8mm 63.5mm) Screw Mount
товару немає в наявності
PRD-11DH1-12 PRD-11DH1-12 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_PRD&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 169 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 40 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
товару немає в наявності
PRD-11DH1-12 PRD-11DH1-12 Виробник : TE Connectivity / AMP ENG_DS_1308242_PRD_1120-116991.pdf General Purpose Relays DPDT 20A 12VDC 71Ohm HEAVY DUTY PWR RELA