PRD-11DJ0-24
PRD-11DJ0-24 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-5-1393127-5.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 80°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 84 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC, 125VDC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Coil Insulation: Class B
на замовлення 27 шт:
Написати відгук
Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRD-11DJ0-24 - RELAY, DPDT, 250VAC, 125VDC, 20A, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Screw, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: -, Kontaktmaterial: Silver Cadmium Oxide, Kontaktstrom: 20A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 288ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 125VDC, Relaismontage: Panel Mount, Produktpalette: PRD Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 250VAC, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (25-Jun-2020).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
PRD-11DJ0-24 PRD-11DJ0-24 Виробник : TE Connectivity / P&B ENG_DS_1308242_PRD_1120-116991.pdf General Purpose Relays DPDT HVY DUTY 24VDC
на замовлення 29 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
PRD-11DJ0-24 PRD-11DJ0-24 Виробник : TE Connectivity eng_ds_1308242_prd_1120.pdf Power Relay 24VDC 20A DPDT(85.73x63.8x63.5)mm Screw Mount
на замовлення 150 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 161 шт:
Мінімальне замовлення: 2
PRD-11DJ0-24 PRD-11DJ0-24 Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY product-5-1393127-5.datasheet.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - PRD-11DJ0-24 - RELAY, DPDT, 250VAC, 125VDC, 20A
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Screw
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: -
Kontaktmaterial: Silver Cadmium Oxide
Kontaktstrom: 20A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 288ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 125VDC
Relaismontage: Panel Mount
Produktpalette: PRD Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (25-Jun-2020)
на замовлення 34 шт: