Продукція > RECOM > R0.25D-1212
R0.25D-1212
  • R0.25D-1212
  • R0.25D-1212
R0.25D-1212 RECOM
R0.25S_R0.25D.PDF
Виробник: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 10.8÷13.2VDC; Uout: 12VDC; SMT; R0.25D
Type of converter: DC/DC
Power: 0.25W
Input voltage: 10.8...13.2V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 10.4mA
Mounting: SMT
Manufacturer series: R0.25D
Body dimensions: 15.25x10.7x6.7mm
Efficiency: 60...70%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 2
Output voltage 2: -12V DC
Output current 2: 10.4mA
на замовлення 28 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 250MW, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 60 ~ 70%, Current - Output (Max): 10.4mA, 10.4mA, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 250 mW, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 60 ~ 70%
Current - Output (Max): 10.4mA, 10.4mA
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 33 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 33
Features: SCP
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 60 ~ 70%
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 250 mW
Voltage - Isolation: 1 kV
R0.25D-1212 R0.25D-1212 Виробник : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 12VIN 2-OUT 12V/-12V 0.0104A/-0.0104A 0.25W 6-Pin SMD Tube
Мінімальне замовлення: 12
R0.25D-1212 R0.25D-1212 Виробник : RECOM Power R0.25S_R0.25D.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT