RAC02-12SGB
RAC02-12SGB Recom Power
RAC02-GB.pdf
Виробник: Recom Power
Description: AC/DC CONVERTER 12V 2W
Features: Universal Input
Packaging: Tube
Package / Case: 4-DIP Module
Size / Dimension: 1.33" L x 0.87" W x 0.75" H (33.7mm x 22.2mm x 19.0mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, FCC
Efficiency: 72%
Current - Output (Max): 167mA
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 619 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 2W, Features: Universal Input, Packaging: Tube, Package / Case: 4-DIP Module, Size / Dimension: 1.33" L x 0.87" W x 0.75" H (33.7mm x 22.2mm x 19.0mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, FCC, Efficiency: 72%, Current - Output (Max): 167mA, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RAC02-12SGB RAC02-12SGB Виробник : RECOM Power RAC02-GB.pdf Power Supplies - Board Mount 2W 85-264Vin 12Vout 167mA
на замовлення 251 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RAC02-12SGB RAC02-12SGB Виробник : RECOM RAC02-GB.PDF Category: PCB AC/DC converters
Description: Converter: AC/DC; 2W; Uin: 85÷264VAC; 12VDC; Iout: 167mA; 68%; PCB
Output voltage: 12V DC
Mounting: PCB
Operating temperature: -25...80°C
Body dimensions: 33.7x22.2x19mm
Output current: 0.167A
Power: 2W
Efficiency: 68%
Input voltage: 85...264V AC
Insulation voltage: 3kV
Type of converter: AC/DC
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Manufacturer series: RAC02-GB
на замовлення 73 шт:
RAC02-12SGB RAC02-12SGB Виробник : RECOM rac02-gb.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 0.167A 2W 4-Pin Tube
товару немає в наявності