RCD-48-0.70
RCD-48-0.70 RECOM Power
RCD_48.pdf
Виробник: RECOM Power
на замовлення 180 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRIVER CC BUCK 2-56V 700MA, Features: Remote On/Off, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 7-DIP Module, Size / Dimension: 1.28" L x 0.64" W x 0.44" H (32.6mm x 16.5mm x 11.1mm), Voltage - Output: 2 ~ 56V, Mounting Type: Through Hole, Type: Constant Current, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, Voltage - Input (Max): 60V, Approval Agency: EN, UL, Efficiency: 96%, Topology: Buck, Current - Output (Max): 700mA, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 9V, Part Status: Active, Power (Watts): 39 W, Number of Outputs: 1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RCD-48-0.70 RCD-48-0.70 Виробник : RECOM RCD-48.PDF Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; Uin: 9÷60VDC; Uout: 2÷56VDC; Iout: 700mA; PCB; LED
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 9...60V DC
Output voltage: 2...56V DC
Output current: 0.7A
Mounting: PCB
Manufacturer series: RCD-48
Body dimensions: 32.6x16.65x11.1mm
Efficiency: 96%
Operating temperature: -40...75°C
Protection: short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Additional functions: PWM controlled dimming function
Application: LED
на замовлення 25 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RCD-48-0.70 RCD-48-0.70 Виробник : Recom Power RCD-48.pdf Description: LED DRIVER CC BUCK 2-56V 700MA
Features: Remote On/Off, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 7-DIP Module
Size / Dimension: 1.28" L x 0.64" W x 0.44" H (32.6mm x 16.5mm x 11.1mm)
Voltage - Output: 2 ~ 56V
Mounting Type: Through Hole
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max): 60V
Approval Agency: EN, UL
Efficiency: 96%
Topology: Buck
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 9V
Part Status: Active
Power (Watts): 39 W