RP40-240515TG
RP40-240515TG RECOM Power
RP40_G.pdf
Виробник: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV 2:1 18-36in 5/+/-15out
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V +/-15V 40W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 9-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 6A, 300mA, 300mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: 15V, Voltage - Output 3: -15V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 3, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RP40-240515TG RP40-240515TG Виробник : Recom Power RP40-G.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V +/-15V 40W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 6A, 300mA, 300mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: 15V
Voltage - Output 3: -15V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 3
Voltage - Isolation: 1.6 kV