RP40-4812DGW
RP40-4812DGW Recom Power
RP40-GW.pdf
Виробник: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 40W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 86%
Current - Output (Max): 1.67A, 1.67A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 40W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 86%, Current - Output (Max): 1.67A, 1.67A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RP40-4812DGW RP40-4812DGW Виробник : Recom Power RP40-GW.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-12V 40W
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP Module
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 86%
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Кількість Ціна
RP40-4812DGW RP40-4812DGW Виробник : RECOM Power RP40_GW-3577960.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV REG 4:1 18-75in +/-12out