RT114012
RT114012
product-1419108-1.datasheet.pdf
Код товару: 55890
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис RT114012
  • RELAY, PCB, SPCO, 12VDC
  • Series:RT1
  • Relay Type:General Purpose
  • Nom Coil Voltage DC:12V
  • Coil Resistance:360ohm
  • No. of Poles:1
  • Contact Configuration:SPCO
  • Mounting Type:PCB
  • External Length / Height:15.7mm
  • External Width:29mm
  • External Depth:12.7mm
  • Max Operating Temperature:85`C
  • Min Temperature Operating:-40`C
  • Approval Bodies:VDE, CSA, BEAB, Kema Keur
  • Approval Category:UL Recognised
  • Contact Material:AgNi 90/10
  • Current Rating:12A
  • DC Coil Power:400mW
  • Dielectric Voltage Coil to Contact:5000V
  • Dielectric Voltage Contact to Contact:1000V
  • Lead Spacing:3.5mm
  • Max Switch Voltage:400V ac
  • Max Switching Power:3000VA
  • No. of Pins:5
  • Operating Time:7ms
  • Release Time:3ms
  • Row Pitch:7.5mm
  • Voltage Rating AC:250V ac
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RT114012 RT114012 Виробник : TE Connectivity engdsrt17.pdf Power Relay 12VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 16875 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 76
на замовлення 319 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 54
Мінімальне замовлення: 60
Мінімальне замовлення: 52
на замовлення 319 шт:
Мінімальне замовлення: 3
RT114012 RT114012 Виробник : TE CONNECTIVITY - SCHRACK 1869190.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT114012 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe Power PCB Relay RT1, monostabil, SPDT, 12V DC, 12A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 12A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 4
RT114012 RT114012 Виробник : TE Connectivity / Schrack product-1419108-1.datasheet.pdf General Purpose Relays SPDT 12VDC 360Ohm 12A GEN PURPOSE RLY
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 3
RT114012 RT114012 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-1419108-1.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 4800VA
RT114012 Виробник : NAIS product-1419108-1.datasheet.pdf 07+