RT134012
RT134012 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-2-1393239-6.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
на замовлення 16589 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT134012 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 12 A, RT1 Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Nickel, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 12A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 360ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: RT1 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RT134012 RT134012 Виробник : TE CONNECTIVITY - SCHRACK product-2-1393239-6.datasheet.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT134012 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 12 A, RT1 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 12A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 877 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
RT134012 RT134012 Виробник : TE Connectivity / P&B product-2-1393239-6.datasheet.pdf General Purpose Relays SPST-NO 12VDC 8A
на замовлення 4 шт:
RT134012 Виробник : NAIS product-2-1393239-6.datasheet.pdf 07+
RT134012 RT134012 Виробник : TE Connectivity engdsrt17.pdf Power Relay 12VDC 12A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
товару немає в наявності
товару немає в наявності