RT314006
RT314006 TE Connectivity
engdsrt17.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 6VDC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 1788 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 67
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 6V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 6VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 14.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 4.2 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 6400VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RT314006 RT314006 Виробник : TE Connectivity engdsrt17.pdf Power Relay 6VDC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
RT314006 RT314006 Виробник : TE Connectivity / Schrack product-9-1393239-3.datasheet.pdf General Purpose Relays 16 AMP 6VDC SPDT PCB RELAY
на замовлення 950 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 900 шт:
Мінімальне замовлення: 48
Мінімальне замовлення: 60
Мінімальне замовлення: 57
RT314006 RT314006 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-9-1393239-3.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 6V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 6VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 4.2 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 6400VA
на замовлення 839 шт:
на замовлення 640 шт:
Мінімальне замовлення: 40
RT314006 RT314006 Виробник : TE CONNECTIVITY - SCHRACK product-9-1393239-3.datasheet.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT314006 - Universelles Leistungsrelais, Leiterplattenrelais, Baureihe RT1, SPDT, 6V DC, 16A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: -
Kontaktmaterial: -
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 90ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 6VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 379 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
товару немає в наявності