Продукція > Реле > RT33K024 (2-1393240-4)
RT33K024 (2-1393240-4)
Код товару: 194435
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Ціна
2-1393240-4 2-1393240-4 Виробник : TE Connectivity eng_ds_rt1_inrush_4.pdf Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 25930 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 93
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Мінімальне замовлення: 45
на замовлення 449 шт:
Мінімальне замовлення: 26
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 16A
Switched voltage: max. 300V DC; max. 400V AC
Relay variant: inrush; miniature
Manufacturer series: RT1
Mounting: THT
Body dimensions: 29x15.7x12.7mm
Coil resistance: 1.44kΩ
Contact material: AgNi 90/10
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Coil power consumption: 400mW
IP rating: IP40
Operating temperature: -40...85°C
Height: 15.7mm
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Number of pins: 6
Coil voltage min.: 16.8V DC
Max surge current: 30A
Switching capacity: 3kVA
Mechanical durability: 30000000 cycles
Terminal pitch: 5mm
на замовлення 788 шт:
2-1393240-4 2-1393240-4 Виробник : TE Connectivity eng_ds_rt1_inrush_3.pdf Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT