RT424024 TE Connectivity AMP Connectors
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: POWER/SIGNAL RELAY, 2 FORM C, DP
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cCSAus, CQC, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 2000VA
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 14.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 3200VA.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||||
RT424024 | Виробник : TE Connectivity |
Power Relay 24VDC 8A DPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT |
на замовлення 88330 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 5640 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
RT424024 | Виробник : TE CONNECTIVITY - SCHRACK |
Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT424024 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe RT2 bistable, monostabil, DPDT, 24V DCtariffCode: 85364190 rohsCompliant: YES Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Spulentyp: Monostabil Kontaktmaterial: Silber-Nickel isCanonical: Y Kontaktstrom: 8A usEccn: EAR99 Spulenwiderstand: 1.44kohm euEccn: NLR Kontaktspannung V DC: - Relaismontage: Durchsteckmontage Produktpalette: RT2 Series productTraceability: No Spulenspannung: 24VDC Kontaktkonfiguration: DPDT Kontaktspannung V AC: 250V SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
General Purpose Relays DPDT 8A 24VDC PCB |
RT424024 | Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| RT424024 | Виробник : NAIS |
07+ |
Description: POWER/SIGNAL RELAY 2 FORM C DPDTPackaging: Box Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 24VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE Relay Type: General Purpose Coil Current: 14.2 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Nickel (AgNi) Contact Form: DPDT (2 Form C) Contact Rating (Current): 8 A Switching Voltage: 400VAC - Max Must Release Voltage: 2.4 VDC Must Operate Voltage: 16.8 VDC Operate Time: 8 ms Release Time: 6 ms Coil Insulation: Class F Load - Max Switching: 3200VA |