RT444012
RT444012 TE Connectivity
eng_ds_rt2_3.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 12VDC 8A DPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 142 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 49
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT444012 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe RT2, monostabil, DPST-NO, 12V DC, 8A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Nickel, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 8A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 360ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: RT2 Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: DPST-NO, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RT444012 RT444012 Виробник : TE Connectivity eng_ds_rt2_3.pdf Power Relay 12VDC 8A DPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 898 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 49
на замовлення 898 шт:
Мінімальне замовлення: 3
RT444012 RT444012 Виробник : TE CONNECTIVITY - SCHRACK 1870236.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT444012 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe RT2, monostabil, DPST-NO, 12V DC, 8A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT2 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 3
RT444012 RT444012 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-9-1393243-7.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 3200VA
Мінімальне замовлення: 2
RT444012 RT444012 Виробник : TE Connectivity / Schrack product-9-1393243-7.datasheet.pdf General Purpose Relays 12V 8A 2NO THT POWER RELAY
на замовлення 791 шт:
Мінімальне замовлення: 30
RT444012 Виробник : NAIS product-9-1393243-7.datasheet.pdf 07+
RT444012 RT444012
Додати до обраних Обраний товар
product-9-1393243-7.datasheet.pdf Реле
товару немає в наявності
товару немає в наявності