RTB14012
RTB14012 TE Connectivity
engdsrt17.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 12VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 112981 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 52
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RTB14012 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe Power PCB Relay RT1, monostabil, SPDT, 12V DC, 12A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: DC, monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Nickel, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 12A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 360ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: RT1 Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: SPDT, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RTB14012 RTB14012 Виробник : TE Connectivity engdsrt17.pdf Power Relay 12VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 880 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 80
Мінімальне замовлення: 3
RTB14012 RTB14012 Виробник : TE Connectivity / P&B DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English General Purpose Relays SPDT 12Amps 12VDC
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 43
Мінімальне замовлення: 43
RTB14012 RTB14012 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4800VA
на замовлення 889 шт:
RTB14012 RTB14012 Виробник : TE CONNECTIVITY - SCHRACK 4499126.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RTB14012 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe Power PCB Relay RT1, monostabil, SPDT, 12V DC, 12A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: DC, monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 12A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 32
Мінімальне замовлення: 31
Мінімальне замовлення: 27