RTB14012F
RTB14012F TE Connectivity
eng_ds_rt1pb_4.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 12VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 17 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Load - Max Switching: 4800VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RTB14012F RTB14012F Виробник : TE Connectivity eng_ds_rt1pb_4.pdf Power Relay 12VDC 12A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 340 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 35
RTB14012F RTB14012F Виробник : TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English Description: TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD - RTB14012F - RELAY, SPDT, 250VAC, 30VDC, 12A
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Solder
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 12A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Through Hole
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 868 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 100 шт:
Мінімальне замовлення: 40
RTB14012F RTB14012F Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Load - Max Switching: 4800VA
RTB14012F RTB14012F Виробник : TE Connectivity / P&B DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English General Purpose Relays SPDT 12 A 12 VDC
на замовлення 17 шт:
товару немає в наявності