RTD14-024
RTD14-024 TE Connectivity
engdsrt17.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 24VDC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 1941 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 55
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 14.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Load - Max Switching: 6400VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RTD14-024 RTD14-024 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Load - Max Switching: 6400VA
Кількість Ціна
RTD14024 RTD14024 Виробник : TE Connectivity / Schrack ENG_DS_RT1pb_4.pdf General Purpose Relays 16 AMP 24VDC SPDT
RTD14-024 RTD14-024 Виробник : TE Connectivity engdsrt17.pdf Power Relay 24VDC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Мінімальне замовлення: 30
RTD14024 Виробник : NAIS 07+
товару немає в наявності
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC