RTE24024
RTE24024
Код товару: 40739
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cCSAus, CQC, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 2000VA
на замовлення 12069 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 80
RTE24024 RTE24024 Виробник : TE Connectivity engdsrt23.pdf Power Relay 24VDC 8A DPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 62
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 640 шт:
Мінімальне замовлення: 56
Мінімальне замовлення: 56
Мінімальне замовлення: 80
Мінімальне замовлення: 51
RTE24024 RTE24024 Виробник : TE Connectivity / Schrack DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT2&DocType=DS&DocLang=English DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT2&DocType=Data+Sheet&DocLang=English&PartCntxt=1-1393243-0&DocFormat=pdf General Purpose Relays DPDT 8 A 24VDC
Мінімальне замовлення: 2
RTE24024 RTE24024 Виробник : TE CONNECTIVITY - SCHRACK 1870236.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RTE24024 - Universelles Leistungsrelais, Baureihe RT2, 8A, 24V DC, monostabil, DPDT
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT2 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 3
RTE24024 RTE24024 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT2&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 3200VA
товару немає в наявності
Packaging: Tube
Coil Voltage: 24VDC
Coil Current: 16.7 mA
Contact Rating (Current): 8 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC