RTE24024F
RTE24024F TE Connectivity
eng_ds_rt2pb_4.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 24VDC 8A DPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 420 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD - RTE24024F - Leistungsrelais, DPDT, 24 VDC, 8 A, RT2 Series, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Nickel, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 8A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 1.44kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 24V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: RT2 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RTE24024F RTE24024F Виробник : TE Connectivity eng_ds_rt2pb_4.pdf Power Relay 24VDC 8A DPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
на замовлення 10487 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 32
RTE24024F RTE24024F Виробник : TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD 1650980.pdf Description: TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD - RTE24024F - Leistungsrelais, DPDT, 24 VDC, 8 A, RT2 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL, VDE
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.44kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: RT2 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 2
Мінімальне замовлення: 29
RTE24024F RTE24024F Виробник : TE Connectivity / Schrack DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT2pb&DocType=DS&DocLang=English General Purpose Relays DPDT 8A 24VDC
RTE24024F RTE24024F Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT2pb&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 3200VA
Мінімальне замовлення: 25
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC